top of page

Knihy

V záplave rôznych výchovných kníh si je niekedy ťažko vybrať. Ponúkame vám do pozornosti následovné osvedčené tituly, ktoré spája spoločný záujem autorov o rozvoj rodín. Čerpajú zo svojich životných skúseností, rešpektujúc najnovšie výskumy ako aj osvedčenú klasiku: "zdravý sedliacky rozum".

vychova_dnes_1.jpg
Výchova dnes (Fernando Corominas)

Kniha prináša nový pohľad na využívanie vrodených inštinktov a tzv. citlivých období vo vývoji dieťaťa s dôrazom na výchovu k hodnotám. Poukazuje na to, ako si môžeme uľahčiť naše výchovné snaženie, ak podporíme a rozvinieme v správny čas citlivé obdobie dieťaťa, ktorým si práve prechádza.

Vydané v spolupráci s Akadémiou rodiny. 

vychova_char_1.jpg
Výchova charakteru (Alfonso Aguiló)

Výchova charakteru je kniha pre rodičov, ktorí majú deti v tínedžerskom veku, ako aj pre samotných tínedžerov. Môže im pomôcť navzájom sa poznať a zároveň lepšie spoznať seba samých. Ako sa hovorí: "Charakter je to posledné čo nám ostane, keď o všetko prídeme". Ako ovplyvňuje povaha charakter? Veľa ľudí si myslí, že povaha sa nedá zmeniť, a preto sa nesnažia zdokonaľovať ani svoj charakter a ani vychovávať charakter svojich detí. Kniha ponúka podnety, pomocou ktorých je možné tento boj vyhrať.

Vydané v spolupráci s Akadémiou rodiny.

kompas-obalka-finalna-predna2.jpg
Kompas: Ako viesť deti správnym smerom (James B. Stenson)

Kniha vznikla na základe skúseností mnohých rodičov, ktorým sa svoje deti podarilo vychovať na charakterných a úspešných dospelých ľudí. Obsahuje zozbierané poznatky a osvedčené rady, ktoré spolu s poctivým teoretickými rámcom môžu byť pre všetkých odhodlaných rodičov spoľahlivým kompasom na ich ceste výchovy.

"Treba uznať, že kniha má silnú pointu a moc inšpirovať na zmenu výchovného zmýšľania a návykov." Terézia Rončáková, www.postoj.sk

ako_byt_stastna.jpg
Ako byť šťastná s 1,2,3... deťmi (Rosa Pich-Aguilera Roca)

Kniha svojho čitateľa rýchlo zaujme, lebo nie je sériou abstraktných rád, ako čo zvládať, ale sériou svedectiev, ako vyzerá všedný či sviatočný deň v rodine. Autorka má dar v skratke formulovať svoje skúsenosti, ktoré sa dajú použiť pri výchove jedného dieťaťa, ale aj pätnástich detí. 

Vydané v spolupráci s Akadémiou rodiny.

58_uspesni-otcove.jpg
Úspešní otcovia (James B. Stenson)

Pre otca je najväčšou výzvou dobre vychovať vlastné deti. Z tejto knihy sa otcovia dozvedia, ako môžu obrátiť vzdor dospievajúcich detí na niečo kladné a obohacujúce. 
Autor bol dlhé roky riaditeľom viacerých škôl a jeho myšlienky vychádzajú z odpozorovanej skúsenosti čo robia úspešní otcovia ináč.  V závere formuluje dvanástoro úspešného otca a ponúka otázky na sebareflexiu.

7-navyku-spokojene-rodiny.jpg
7 návyku spokojené rodiny (Stephen R. Covey)

Výchovná "klasika" od svetoznámeho motivátora Stephena R. Coveyho. Autor v knihe pomáha čitateľovi nachádzať odpovede na každodenné rodinné problémy s ktorými sa stretá každý rodič. Kniha je plná príbehov a odporúčaní na často opakujúce sa rodinné výzvy ako je zosúladenie pracovného života, vytvorenie zdravej rodinnej atmosféry, ako docieliť, aby si deti plnili svoje povinnosti a veľa ďalších múdrych odporúčaní.

Ak budete mať šťastie, knihu môžete zohnať v niektorom z antikvariátov aj v slovenskom vydaní z r. 1999.

Uvedené publikácie je možné zakúpiť v kvalitných internetových kníhkupectvách alebo nám napíšte na info@akademiarodiny.sk a radi Vám poskytneme viac informácií.

bottom of page