top of page

Roleto za nami, kurzy pred nami.

„Tak a máme to za nami!“ povzdychli sme si na jednej strane s úľavou a na druhej s nostalgiou, keď sme naštartovali autá a vydali sa na cestu domov z Rodinného leta. Tento rok sme sa pustili do organizácie dvoch turnusov Roleta a môžeme potvrdiť, že oba boli skvelé. Chcel som napísať „hlavne vďaka Vám, našim účastníkom“, ale uvedomil som si, že slovo účastník nie je to správne. „Hlavne vďaka vám, našim spoluorganizátorom!“ Je to tak: Vy všetci – účastníci Roleta - ste totiž zároveň aj jeho spoluorganizátormi. Každý z vás prispieva svojou troškou do tohto skvelého príbehu rodín, do neopakovateľnej atmosféry Roleta. Či už je to prebratím drobnej alebo väčšej úlohy alebo milým úsmevom, povzbudením, rozhovorom.

Na základe tohtoročnej skúsenosti vám už teraz môžeme prezradiť, že Roleto by sme si radi zopakovali vo forme dvoch turnusov aj budúci rok. Ak nám pošlete tipy na zaujímavých rečníkov, budeme radi. My už tiež máme nejakých v hľadáčiku a možno budú aj spoza hraníc.


Akadémia rodiny stojí totiž na vašich pleciach. Na pleciach mnohých manželských párov, ktoré dobrovoľne poskytujú svoj čas, svoju ochotu a svoje prostriedky, aby sa radosť z rodinného života dostala k čo najväčšiemu množstvu ďalších rodín.

Hovorí sa, že: „Krajina je taká, aké sú jej rodiny“. Ak chceme našim deťom odovzdať našu krajinu ako miesto pre lepší život, viac ako ekológia prostredia je dôležitá ekológia rodiny. Zmyslom našich aktivít je práve chrániť a posilňovať túto ekológiu rodiny poskytovaním takých nástrojov rodinám, ktoré im dokážu v tejto úlohe pomáhať.

Tak ako Roleto je naše spoločné dielo, tak sú nimi aj kurzy Akadémie rodiny. Blíži sa jeseň a s ňou aj začiatok akademického roku Akadémie rodiny. Chceme vás povzbudiť, aby ste sa pridali k nám ako lídri malých skupín alebo účastníci jedného z kurzov a pomohli nám sprostredkovať toto nadšenie pre rodinný život aj ďalším rodinám. Ak cítite volanie do tejto služby, napíšte nám a spolu určite vymyslíme, ako môžeme rozbehnúť kurz vo vašom okolí s vašou pomocou. Možno stačí osloviť školu alebo škôlku, kde chodia vaše deti alebo komunitu vašich priateľov a známych.

Naše aktivity rastú a sami cítime, že ich organizačná náročnosť narastá. Radi by sme preto posilnili náš tím o administratívneho profesionála na čiastočný úväzok, ktorý by nám pomohol s administratívou a celkovou koordináciu. Bez vašej pomoci je to pre nás ťažko realizovateľné. Veľmi by nám pomohlo, ak by ste nás mohli podporiť pravidelnou mesačnou platbou (aj keď len symbolickou sumou) na účet nášho podporného fondu: SK25 8330 0000 0021 0186 2573. Pre pravidelných prispievateľov chceme pripraviť malé prekvapenie ku koncu roka. Vopred vďaka za vašu či už finančnú alebo organizačnú podporu!

Rodinné leto 2022 sme uskutočnili vďaka finančnej podpore Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny a Nadácie SPP.

bottom of page