Knihy

Radi by sme dali do pozornosti publikácie vydané v spolupráci so Združením pre rozvoj rodiny. Prvou z nich je kniha Fernando Corominas: Výchova dnes. Jej cieľom je uľahčiť rodičom a pedagógom ich ťažkú a náročnú úlohu, akou výchova je. Kniha prináša nový pohľad na využívanie vrodených inštinktov a tzv. citlivých období vo vývoji dieťaťa s dôrazom na výchovu k hodnotám.

 

Ďalšou publikáciou je Alfonso Aguilo: Výchova charakteru. Výchova charakteru je kniha pre rodičov, ktorí majú deti v tínedžerskom veku, ako aj pre samotných tínedžerov. Môže im pomôcť navzájom sa poznať a zároveň lepšie spoznať seba samých. Ponúka tiež podnety, pomocou ktorých si možno zdokonaliť charakter. Veľa ľudí si myslí, že povaha sa nedá zmeniť, a preto sa nesnažia zdokonaľovať svoj charakter a vychovávať charakter svojich detí.

 

Treťou je Rosa Pich-Aguilera Roca: Ako byť šťastná s 1,2,3... deťmi. Kniha svojho čitateľa rýchlo zaujme, lebo nie je sériou abstraktných rád, ako čo zvládať, ale sériou svedectiev, ako vyzerá všedný či sviatočný deň v rodine. Autorka má dar v skratke formulovať svoje skúsenosti, ktoré sa dajú použiť pri výchove jedného dieťaťa, ale aj pätnástich detí. 


Uvedené publikácie je možné zakúpiť v kvalitných internetových kníhkupectvách alebo nám napíšte na info@akademiarodiny.sk a radi Vám poskytneme viac informácií.